2002. november 10., vasárnap

2002 11. 10.













Székesfehérvár, ENTER Fesztivál II.
fesztiválzáró fellépés, tánc, vastaps, nagy siker - és hajnal sincs -remek!! a tavaly előttinél többen voltak közönség is, a fellépők pedig kivétel nélkül izgalmas, jó zenét játszottak. Mi éjfél után kerültünk sorra, gyakorlatilag a műsor koronájaként, és őszinte meglepetésemre valóban sikerült olykor katarktikus, általánosan nagyon jó koncertet adni. Nagy taps, ráadás követelés, szokatlan érzés, mosolyogva felállni, szinte a meghajlás is helyén való lett volna. A szervező alig talált szavakat (bár ez egyedi adottsága is), mindenki el volt alélva a sikertől. majd másfél órát játszottunk, fél kettő felé indultunk haza, elég fáradtan.



"2000 őszén hirdettük meg először az enter fesztivált. Bemutatkozási lehetőséget kívántunk biztosítani az egyre nagyobb számban otthon számítógépen dolgozó alkotóknak. Akkor 21 zenei és 5 vizuális művész produkcióját mutattuk be. Fellépett a Cematurbo, HDT Lowtech, Gabor Deutsch és Miraque, Minimalisten, Pákozdi Attila, Raven, Styx, Terra Rossa, Trend és XRC a zenei oldalon. Látványban a Magyar Képzőnűvészeti Egyetem Intermédia szakos hallgatói mutatkoztak be filmjeikkel. A falakon Arany Gold Zoltán óriásxeroxai voltak láthatóak. A látványt a színpad köré számítógép alkatrészekből épített installáció szinesítette. 
2002 tavaszán ismét meghirdettük a fesztivált.húsz zenei előadó pályázott. ezek közül tizenegyet választottunk ki. A cematurbo, the corporation, discrate bye, finearts,
lost people, raven, saturnus super delux, soften daze, swat, xrc és a white caffe trio lépett fel.
A vizuális programba az Árnyékkötők csoportosulás-t választottuk ki a pályázók közül. elektrografikákkal és videomunkákkal szerepeltek. Tenke István szeptember 11 ihlette elektrografikáit, Dárdai Zsuzsa pillangó című digitális festménysorozatát vászonra nyomtatva, és egy virtuális dobókockát mutattunk be.
Saxon Szász János és Zubori Ervin videomunkákkal szerepelt a csoportból.
A serai hardware quality control Csákvárról az aulában hozott létre (diákra építve) egy vizuális installációt.
Ezen kívül levetítésre került az Xperiferia fesztivál 2002. című film, melyet Ruszkai Nóra és Nagy Ístván a Miskolci Egyetem Kulturális és Vizuális Antropológia szakos hallgatói készítettek egy hasonló nemzetközi fesztiválról."

forrás: www.mehkasaula.hu

Nincsenek megjegyzések: